Túra

Válasz küldése
Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1378

#1181

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.08., pén. 16:24

1377-re
most így újra átgondolva én is azt mondom h maradjon az eredeti terv, merészkedjünk CSÁNGÓ FÖLDIG.
Plusz 2nap szabit én sem tudok elővarázsolni nem beszélve arról h az eredeti terv szerint hétfőn haza
jövünk és azzal a lendülettel már pénteken ismét útra is kelünk a Tisza-tóhoz ...
Szóval soknak tűnik...
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

1379

#1182

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2012.06.08., pén. 16:30

Sziasztok!

A horvát és a román tengerpart más-más világ. Bár az előbbin még nem jártam, úgy hallottam, hogy az köves, sziklás. A román ezzel szemben homokos, strandolóbarát tengerpart.

Másfelől nekem is vannak problémáim a túratervvel, főleg az, hogy 26-án (kísértetiesen emlékeztetve a tavalyi évre) még a munkahelyen kell lennem, és nem is tudok elindulni, csak 27-én reggel.

Szóval lehet, hogy szóló program marad a végére... De ettől függetlenül a tengerparti "álmomat" dédelgetem... :-)
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1380

#1183

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.08., pén. 19:41

1379-re
mármint h utánunk jössz másnap és találkozunk ott?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1381

#1184

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.11., hétf. 10:23

Sziasztok,

Jo lenne leszogezni az Erdelyi turat. meddig hova es mikor,

nekem meg mindig nem tiszta miert kedden indulink es hetfon jovunk? indulhatnak mar Vasarnap, vagy 7fon es akkor van boven ido, Szombaton meg jonnenk. Igy csak 5 nap szabi kell. Ha 7fon jovunk akkor kedden biztos nem tudok melozni, Kedd utazos nekem.
A transzfogaras korabban nyit az idei idojarasra tekintve. ha ugyse megyunk at tellyes hosszaba akkor nem is lenyeges szamunkra hogy Juli. 1 utan erkezzunk.
Mit szoltok?
Mi lesz a tengerrel? Ha jo latom a tobbseget erdekli, engem is.Igy asszonyom is biztos akar jonni. Mivel o Marosvasarhelyen van mar es marad egy darabig, a gyerekeim mar 1 honapja nagyiznak es nem lattam oket, igy mindenkeppen szeretnek ott tolteni 1 napot. ezt ugy gondoltam, hogy vagy 1 nappal korabban indulok (amit nem szeretnek 1edul menni 600 km-ert) vagy inkabb amikor kozelbe vagyunk en leszakadok 1 napra vagy kevesebbre, de 7asarhelyen is tudok, sot, sok szepet mutatni.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1382

#1185

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.11., hétf. 11:43

1381-re
ahogy az korábban említésre került a juli01-es Fogarasi nyitás ... szóval én a szabit ennek szellemében juni26-tól juli02-ig kértem/kaptam.
E szerint 26-én kedden indulunk és juli01-én Fogarasok, juli02-án kedden termálozás és indulás/érkezés haza.
Így az Erdélyi karika 1 hét.
Hogy ezen 1 hét alatt hova megyünk az lehet képlékeny. Magam részéről az eredeti (tenger nélküli) Csángós útvonalat tartom érvényben.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1383

#1186

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.11., hétf. 12:35

Igy nézne ki tengerpartal. távban + 100 km

http://goo.gl/maps/TK06
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1384

#1187

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.11., hétf. 13:19

1383-ra

+100km? akkor Pesta milyen +800km-ról beszélt?

És ebben a 2.379km-ben mi van benne?
Borszék? - ezt mintha felismerném a térképen
Bálványos(Büdös barlang)?
Basa fogadó?
Csángó föld?
Fogarasok?
Termál haza?
Meg még a tenger is?

2.379km/7nap= 340km/nap. Azt gondolom h ez annyira még nem megterhelő bár azt nem tudom h milyen útvonalon.
Remélem kihagyjuk azt a még az 1. Királyi hadsereg által épített utat … :- )
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

1385

#1188

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2012.06.11., hétf. 13:48

Sziasztok!

Győző!
A +800km az eredeti túraterv módosítása nélkül volt érvényes. Abba nem szerettem volna beleszólni. Oszy azon módosított úgy, hogy nem kacsázunk fel-alá, hanem egy kicsit célirányosabban haladunk.

Egyébként meg jelentem a hengerfejhez még várom az új tömítést, ezen a héten meg kell érkeznie. Mindenesetre beüzemeltem egy másik CX650E-t... (Részleteket ne kérdezzetek, azt majd személyesen! Legyen elég annyi, hogy ég és föld különbség lehet 2 hatötvenes között is, csak a kipufogó teszi?! Pedig ez csak 50LE-s, mégsem érezni gyengének, sőt!)

Sajnos tavaly is úgy mentem utánatok, egy nappal később, mint ti indultatok. Így lett az első napom 550km körüli, ami önmagában nem nagy szó, de egy métert sem mentem autópályán, mint ahogy az idén sem szeretnék...

Az új túraterv azonban elég húzósnak látszik ebből a szempontból, szóval ha most is lemaradok egy napot, akkor érdekes lesz titeket utolérnem.
Üdv.
Pesta

Avatar
Palusek
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.11.08., vas. 23:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1386

#1189

Hozzászólás Szerző: Palusek » 2012.06.12., kedd 08:32

Sziasztok,

Részemről is a helyzet, hogy a szabit kivettem 6.26-7.2. közöttre, tehát nekem is a keddi indulás keddi érkezés lett tervezve.
Igazság szerint, hogy mi fér bele ebbe az egy hétbe...nem tudom! Nekem minden új lesz, először járom azt a vidéket, de remélem nem utoljára és ha valami kimarad, akkor még egy ok, hogy visszamenjek.
Ami a tengert illeti, mindenkinek más a szép az biztos. Én a tagolt horvát tengerpartot jobban kedvelem. De tény és való, hogy vigyorognék akkor is, amikor CX-el eljutok a Fekete-tengerhez.
Nem ismerem az utakat és a haladási lehetőséget, de ha a napokat nem csak a nyeregben akarjuk tölteni én kicsit sokallom a Győző által számolt 340km. Tavaly a nyaraláson Bosznián keresztül, ami sokak szerint hasonlít erre a vidékre, elég soknak tűnt az ekkora táv. Bár akkor kellett masszívan figyelnem is, mert ketten voltunk és a motor is erősen túl volt terhelve csomagokkal, szóval a féktávom megegyezett egy Nimiz osztályú anyahajóéval! :)

De továbbra is tartom, hogy mivel én csak beestem így az utolsó napokban, nem akarom megszabni a programot. Ha útközben döntjük el, az sem rossz.
Az én véleményem továbbra is az, hogy tekeregnék inkább a történelmi Magyarország területén.
Széles utat!
Üdv, Palusek

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1387

#1190

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.12., kedd 09:47

Sziasztok,

A napi 340 km az átlag számítás. Első nap közel 500 km-t kel megtenni. Tavaly ez 700 volt. Tehát az első és utolsó napi majd az egész túra fele

Ez így nézett ki kb:
2010; Bp-Marosvásárhely: 530 km
Transfogaras-BP: 700 km ??
2011: Bp-Szováta: 590 km
Transfogaras-Bp 700 km

Sajnos (de ha tenger akkor jól jön), hogy a Rómán utak sokkal jobbak mint az Erdélyiek. Ennek politikai okai vannak amit most nem részletezek.

Én idén nem megyek Horvátba, így érdekes lehet a Fekete-Tenger, ahol 1szer jártam '88-ba. Nem csalódtam.
El kell dönteni, erre javasolok egy osszeroffenest nálam, ahol lehet sütni-főzni.

Ezúttal szeretettel meghívok mindenkit (nem csak az erdélyi túra résztvevőit), hogy megbeszéljük a részleteket, egy hétvégi sütés-főzésre akár itt alvás sátras megoldásba.
Szombat 06/16?

Cimet privibe küldöm
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég