Alkatrész

Válasz küldése
Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: kartergőz

#3441

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.04.13., hétf. 22:22

Szia Pesta, rég láttalak erre..

Pontosan nem tudom hol hallottam erről, de teljesen logikusnak találtam azonnal.
Van pár mozgó alkatrész aminek jót tesz egy kis olaj, mint a 2 üteműeknek, csak itt jelentősen kevesebb a mennyiség.
Ha jól tudom, minden karbis járműnek a levegőszűrőbe van kötve.

Nics mit Arthur,
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Zpityu
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 09:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3442

Hozzászólás Szerző: Zpityu » 2015.04.14., kedd 22:53

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek egy garnitúra szelepfedél tömítése. Vagy esetleg tipp, hogy hol tudnék olcsón venni.
Köszi Zpityu

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3443

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2015.04.15., szer. 10:09

Sziasztok!

Oszy!
A helyzet az, hogy ha nincs mire "beugatni", akkor csak figyelek. Tény, hogy némileg háttérbe is szorult a CX-es közösség, de ennek más elfoglaltságaim is adják az alapját.

Ha már itt vagyok, kérdezek:
CX500A-hoz való karburátor-úszószelep (tűszelep) kellene. Van vmi tippetek, hol érdemes venni? Esetleg javítható a régi?

Eddig még a Louis-nál találtam a legolcsóbban (postaköltséggel együtt), de nem tudom, érdemes-e megvenni, jó lesz-e. Az ebay-ről sajnos 20EUR alatt nem lehet megúszni, ami azért elég ütős összeg egy másfél grammos alkatrészért...

Korábban írtatok róla, hogy az "utángyártott" hengerfejtömítés nem jött be. Nos, 2 beépítésről van tudomásom, az egyik még jó (bár nincs terhelve), a másik viszont már az első beindítás előtt szivárgott. Szóval csak óvatosan...

A fentiek tudomásulvételét feltételezve ezúton tudok felajánlani CX650-eshez való utángyártott hengerfejtömítést, ha valakinek épp ez kellene sürgősen.

Az úszószelepre várok vmi tippet, köszönöm!
Üdv.
Pesta

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Szelepfedél-tömítés

#3444

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2015.04.15., szer. 10:11

Zpityu!

Sajnos nem derült ki számomra, hogy honnan írsz.
De valószínűleg találok otthon egy pár szelepfedél-tömítést. El tudom postázni, ha megfelel.

Tudomásom szerint az 500-as és a 650-es szelepfedél-tömítése ugyanakkora. Ha valaki máshogy tudná, kontrázzon meg legyen kedves, nekem ugyanis 650-eshez vásárolt tömítéseim vannak, nehogy baj legyen az üzletből.
Üdv.
Pesta

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3445

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2015.04.15., szer. 12:16

14438-ra !

Szevasz Pesta !
CX-hez Tourmax tüszelepet találsz 1890Ft/db áron a Biker-Worldnál ! web: www.biker-world.hu honlapon

laczaa
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.05.13., pén. 10:12
Tartózkodási hely: Forró
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3446

Hozzászólás Szerző: laczaa » 2015.04.15., szer. 12:44

Szervusztok !

Szét kellett szednem a blokkot (GL 400) mert az önindító görgő nem zár.
Most ott tartok, hogy le kellene húzni a lendkereket, de nincs hozzá célszerszámom.
Ha valakinek lenne rajza róla elküdhetné.
Továbbá, keresek tömítéstkészletet a blokkhoz.

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: biker-world

#3447

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2015.04.15., szer. 12:57

Jani bátyám!

Az a link nem oda mutat, ahova kéne neki! Egy használhatatlan oldal jön be (csak nézd meg!).
Persze megtaláltam az általad ajánlott üzletet, de teljesen más már a címük:
http://babyzoom.hu/biker-biker-world_hu/index.php

Köszönöm a tippet!
Üdv.
Pesta

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3448

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2015.04.15., szer. 13:06

Pesta !
Nekem még a régi jött be. Sajnos .De az a fő, hogy Te megtaláltad és tudsz válogatni az ajánlatok közül.
Ha segítettem vele nagyon őrülök ! :lol: :idea: A frakcióba Te is beletartozol földrajzilag !!!!!!!!!!!!!
Hali !

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3449

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2015.04.15., szer. 15:32

14438 Szerző: Pesta -re

Pesta!
Egy kis megjegyzést tennék mert ez így súlyos általánosítás, konkrét cáfolattal tudok szolgálni.
Váradi F-nek, a faternak, tudtommal Zpityunak és nekem sincs problémám az után gyártott hengerfej tömítéssel.
Mi mindannyian a CSEH tömítő által, vitt minta után helyben legyártott tömítést tettük be.
Minőségi kifogásunk nincs, az ára pedig töredéke volt a gyárinak.

Szelepfedél tömítéssel kapcsolatban pedig meg tudlak erősíteni, a 650 és az 500-as –é is egyforma.
De nem csak a tömítés, értelem szerűen maga a szelepfedél is 1:1 –ben cserélhető a két típus között.
Ez igaz a blokk hátsó dekliéjére is.

Egyébként már én is hiányoltalak, örülök h megvagy.
Jössz Erdélybe? – meg hát jó lenne egy profi fotós :- )
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Győző-HF tömítés

#3450

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2015.04.15., szer. 15:53

Szia Győző!

Kedves tőled, hogy hiányoltál. :-D

A hengerfej-tömítést illetően, a félreértések elkerülése végett: nem akarok pálcát törni egyik verzió felett sem: amit én beszereltem, azzal (eddig) nem volt még gond. De adtam belőle másnak is, és ott nem vált be sajnos...

Hogy az idén megyek-e bárhová is, az egyelőre bizonytalan, mint a kutya vacsorája. Sajnos nem tudok elígérkezni sehova, ha akkor és ott (na nem úgy, ahogy az M1-en...) minden klappol, akkor megyek, ha nem, akkor ez van... :? Irigykedve nézem a túrák szerveződését, de nem tudok ennyire előre kötelezettséget vállalni.
(A kalendárium szerint esedékes lenne egy erdélyi út az idén... ;) )
Üdv.
Pesta

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég