Alkatrész

Válasz küldése
Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CDI

#3651

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2015.10.07., szer. 10:13

Oszy!

Ha a tápot nem kötjük be (pedig be lehetne!), akkor 2 dologra lehet érdemes figyelni:
1. Nem lesz akku nélkül használható a motor. (Ez valószínűleg nem gond.)
2. A "töltőtekercs" kivezetéseit lehet, hogy érdemes lenne egy lezáró-ellenállásal rövidre zárni, hogy ne szálljon el rajta minden fordulaton a feszültség (lehet, hogy rádió-zavarvédelmi szempontból is szükséges!).

Amúgy nekem úgy rémlett, hogy 3 tekercs eredője adja a gyújtás időpontját...

50e-ért adta egy "kedves" "hazai" viszonteladó? Na az szép... erre szoktam mondani, hogy a "hazai" :?: kereskedelmi kultúra az a béka segge alatt van... A neki (magamban) elmormogott "jókívánságaimat" ezúttal nem írom le. :twisted:

(Közben megnéztem, nekem a "kék dobozos" változat van meg, aminek van egy kis lengőkábele is.)
Üdv.
Pesta

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3652

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.10.07., szer. 10:24

Szerintem nen szükséges kezárni. Mx 110 V van itt. Ami nem húz át és zavart sem okoz. Ha mégis, akkor számolj ellennálást 10 miliamperig max.
Lehetne de 12 V kell, akkor egyenirányitani és stabilizálni kell. Egyszerübb gyújtásról egy vezetéket küldeni, igy kulcsra le is áll.

Nem 3 hanem a táp is 2ös. Low speed/high speed loading coil, illetve az előgyújtás tekercs.

A gyakorlat azt mutatja működik es 10000 felé lehet pörgetni. Egyenletes gyorsulás. Ebből arra mertem következtetni, hogy van benne "okosság" ami számolja a fordulatot és előgyújtást szabályoz. Ha. Eem igy lenne 3ezernél elmenne az erő, de Erna szágukd.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Plero
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 13:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3653

Hozzászólás Szerző: Plero » 2015.10.07., szer. 10:49

[quote="Oszy"][/quote]

Elméletileg minden CDI-ben a motorhoz passzoló gyújtásgörbe van "beprogramozva"
Normál használat mellett ez szinte lényegtelen. Tuning-nál már nem!


http://2.bp.blogspot.com/_DzKoXJZ8-2M/T ... edited.PNG

http://4.bp.blogspot.com/_DzKoXJZ8-2M/T ... edited.PNG
By Plero

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3654

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.10.07., szer. 13:40

Az eredeti CDIbe semmi nincs. egyszerű mint a faék. Tuningo a más tészta.

Nem tuningolni akarunk, csak a tekercsek állandó hibáiból adodó problémát kiküszöbölni:

PL: Megszakad, leég...ot maradsz az úton. utána meg húzhatod szét a blokkot. Volt már példa többször is.
A jeladók bírják a legjobban, ezen kicsi a terhelés, de ezzel a CDIvel 0 lesz a terhelésük.
2. 6 ezernél majdnem minden CX megtorpan. 3 éve szenvedek ezzel és sokan mások. Kiderült, hogy hirtelen gáznál túl hideg a szikra így nem gyújtja a benzint. kissebb gyertyahézaggal orvosoltam időlegesen. Ez ais a tekercs hibáját jelzi, menetzárlat stb...
3. Eredeti CDi vagy nincs vagy drága. Nekem 3 ment tönkre eddig. egyik Erdélybe. Gondolhatod.
Itt is forrestnek köszönöm ismételten, aki 23 óra alatt Érdről(Magyarország) MAroshévizre (Erdély) eljuttata a csere CDI-t. (Ja és Palinak akinek a motorjáról szedte le) Hogy csinálta, Majd egy sör mellet elmeséljük. :)

4. Itt egy olcsó lehetőség

Pesta,

visszatérve amit mondtál, h akksi kell. A másik gyújtás verzió (itt a fórumon un. gyufásdoboz) az is aksiról megy.

Mi ezt vettük:
http://4.bp.blogspot.com/_DzKoXJZ8-2M/T ... edited.PNG

A másik AC verzió ez DC. (Az eredeti CX CDI is AC)
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3655

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.10.07., szer. 13:56

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
forrest99
Hozzászólások: 2510
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 19:26
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3656

Hozzászólás Szerző: forrest99 » 2015.10.07., szer. 14:17

"Itt is forrestnek köszönöm ismételten"

Oszykam, mar igazan erik egy pippantas... :lol:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3657

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.10.07., szer. 14:33

Tudtam, hogy szex lesz belőle. Legközelebb fizetek eggyet az útszélén, én fogazok, de nagyon... :lol:
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3658

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2015.10.07., szer. 16:51

Valami nem ok. Ma lemeritettem az akksit annyit baxtattam és nem indult el. Neha pöff de az is halovány. Ugy kötöttem mindent ahogy kell. Majd gyertya ki, teker szikra van, szép csattanós.
:evil:
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Zpityu
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 09:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3659

Hozzászólás Szerző: Zpityu » 2015.10.07., szer. 17:51

Sziasztok!
A pénzbeni felajánlásról már beszéltünk. Akkor felvetődött, hogy Forrest kipróbálná és ha látja akkor olcsóbban tudjuk megvenni mi is. Ezért gondoltam, hogy a prototípus beszerzésébe beugranánk mi is. Ne kerüljön neki ilyen sokba. A bor is jó ötlet de attól még 50 ezer volt ez a vacak. Vagyis a bort mindenképpen mellé rakom ha találkozunk.
Üdv Zpityu

Bryan
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.10.01., csüt. 21:58
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3660

Hozzászólás Szerző: Bryan » 2015.10.07., szer. 19:39

Sziasztok,

A generátoromat szeretném ujra tekercseltetni esetlek tud valaki ajánlani valakit aki már tekercselt nektek is.
Elöre is köszönöm.
Bryan

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég