Alkatrész

Válasz küldése
hondamaki
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.11.13., csüt. 20:04
Tartózkodási hely: Albertirsa
Kapcsolat:

Re: hondamaki

#3791

Hozzászólás Szerző: hondamaki » 2016.05.02., hétf. 21:05

maclas írta:Szia! Szerintem ha tudod, hogy jönni fogsz akkor csörögj rám! Hátha tudunk talizni! :)
Okvetlenül megcsörgetlek a legközelebbi Hondás utammal Cegléden, elküldtem az én számomat is, ha erre járnál, szívesen látlak.

Gory
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 22:07
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3792

Hozzászólás Szerző: Gory » 2016.05.02., hétf. 23:38

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok a fórumon, ezért nézzétek el, ha valamit vétek még az etikett ellen :)

Egy GL500 felújításán és átalakításán fáradozom. Van néhány eladó és néhány szükséges alkatrészem amit megosztanék veletek.

Először a nehezebb ügy. Szívócsonkokat keresek a GL500-hoz a karbi és motorblokk közé. Tud esetleg valaki valami rejtekhelyet? Se E-bay, se külföldi webshop, se hazai nem árul. CX500-hoz még van de az rövidebb (amit amúgy nem értek teljesen miért)

Van néhány eladó dolog is, ha valakit érdekel képet is teszek fel majd róla:
-komplett fejidom plexistől, rádióstól indexestől mindenestől stb... Korrektül működő nem törött. Szürke.
-hátsó oldaldobozok és tartókonzol. A dobozok kulcsa nincs meg sajnos. Ezek is teljesen patentül működnek.
- komplett Keihin karbi, hibátlanul működik.

Ha valakit érdekel a 20/477-32-84 számon vagyok elérhető, illetve e-mailben.
gorcs.gergely@gmail.com

Üdv
GERGŐ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gory 2016.05.03., kedd 22:21-kor.

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3793

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2016.05.03., kedd 08:19

Szia Gergő!

Szokatlan, hogy valaki egyből úgy csatlakozik a "klubhoz", hogy máris egy átalakítással-renoválással kezdi. De ezt természetesen nem szabályozza az "etikettünk", úgyhogy isten hozott! :D

GL-ügyben nem sokat tudok segíteni, sose volt GL-em (bár az év elején majdnem lett egy GL500-asom nekem is), annyit tudok róluk, hogy szép motorok - legalábbis fejidom nélkül... (a többiektől bocs!).
A szívócsonk szerintem azért más, mert (vélhetően a pro-link hátsó felfüggesztés miatt) a GL-ek légszűrőháza más, mint a sima (értsd: nem pro-linkes) CX-eké.

Egyáltalán nincs szívócsonk a motoron, vagy csak repedt? Ez utóbbira Plero barátunk megoldása működni látszik: megfelelő átmérőjű kábel-zsugorcsővel le kell zsugorítani, és zárt lesz.

Kívánok az elhatározásodhoz sok kitartást, és remélem, hogy előbb-utóbb egy szép motorral láthatunk!
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3794

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2016.05.03., kedd 09:12

16012 Gory !

Üdvözöllek közöttünk!
Hogy találtál ránk?
A legközelebbi alkalom május 14-15 Parádfürdő.
Gyere el te is és ott látsz majd CX/GL -t nem leszel magányos :- )
Akár össze is beszélhetünk, gurulhatunk együtt is.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Gory
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 22:07
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3795

Hozzászólás Szerző: Gory » 2016.05.03., kedd 10:20

Pesta: Van rajta szívócsonk, jelenleg meg is van oldava hogy nem ereszt. De nem szeretem a félmegoldásokat.
Ha tényleg csak a légszűrő ház miatt van és nem valami hangolási kérdés, akkor legrosszabb esetben CX-ét rakom rá, mert a légszűrőt úgyis kicserélem másra.
Szeretném, ha megérne még 6-8-10 évet ezért alakítgatom át. Amúgy valószínű még jóideig egy kis főút mellett állt volna használatlanul, vagy megvette volna valami bontó.

fgyozo: Nem volt nehéz, amikor kiválaszottam a motor tipust, megnéztem milyen közössége/fóruma van itthon.
Facebook csoportot sajnos nem találtam, de ezt a fórumot viszont igen, úgyhogy jöttem :) Nem leszek itthon sajnos azon a hétvégén, egyelőre még ismerkedem ezzel a motorral csak. Ilyenem még nem volt sem típusban sem ez a túra kivitel. Egy KTM naked bike volt illetve egy 400 Yamaha van mellette.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3796

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2016.05.03., kedd 10:40

16017 Gory !
... Szeretném, ha megérne még 6-8-10 évet ezért alakítgatom át - viccelsz?
Az enyém 36 éves és a következő 36 évet is együtt tervezzük!
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Kínai alkatrészek

#3797

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2016.05.03., kedd 21:12

Uraim!

Az utóbbi években már gyakorlatilag bárki számára elérhető az interneten át a kínai piac. Jómagam is sokmindent rendeltem már onnan, és volt közte jó, meg volt közte (nem sok!) csapnivaló minőségű holmi is.

A legutóbbi rendelésem azonban gondolkodóba ejtett.

Az történt, hogy bementem egy miskolci motoros boltba (a nevét itt nem szeretném leírni), ahol vettem az XX-hez egy pár hátsó fékbetétet 6000Ft-ért. Nem nagy összeg, de miután nem beszéltek le róla, hogy egy kétkerekű intercity-be nem való, így megvettem.

Aztán gondoltam, megnézem az egyik kínai oldalon is, hátha... és lőn: 6000Ft-ért vettem egy komplett garnitúrát (azaz 3 pár!) fékbetétet. A napokban érkezett meg. Ránézésre nem tűnik silány minőségűnek, de persze a puding próbája az evés...

Elgondolkodtató, és más alkatrésznél is tapasztaltam már, hogy közel 3x-os szorzóval lehet idehaza a boltban megvenni motoros alkatrészeket. Ilyenkor az ember elkezd agyalni, hogy most ennyivel rosszabb a kínai áru, vagy ennyire palira vesznek bennünket a hazai kereskedők?

Miután fékalkatrészről van szó (azaz adott esetben az ember élete múlhat a biztonságán), ez az agyalás nyilván érthető. Azt kérdezném tőletek, hogy nektek volt-e már - akár pozitív, akár negatív - tapasztalatotok a kínai motoros holmikkal?

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ma este, amikor mutattam a szomszédnak, hogy mit vettem 6000Ft-ért, azt mondja nekem, hogy egy CX van a csomagoláson. Először azt hittem, hogy valahova vmi CX felirat került. Aztán látom, hogy a bliszter papíros oldalán a szöveg mögött egy CX500 sziluettje látható! :D
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3798

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2016.05.04., szer. 08:59

16030 Pesta !


amikor még kislány voltam … de nem is akkor, hanem egy kicsivel később, amikor már megvettem a CX –et! Ez ’95-ben történt.
Szóval jöttem haza az iskolából (fősuli) és a buszmegállóban volt egy kulcsmásoló.
És eszembe jutott h milyen bajba lennék ha elveszíteném az új motorom kulcsát, hát gondoltam előre látó leszek, bemegyek és csináltatok róla másolatot.
Belépek, odaadom a kulcsot.
Az ember fogja, nézi és megkérdezi hogy ez minek a kulcsa?
Én meg nagy büszkén rávágtam hogy a Honda CX500C -m kulcsa!
Azt mondja nem gond, meg tudja csinálni, 800Ft lesz.
Én meg ott álltam mint akibe villám csapott és elcsuklott hangon csak annyit tudtam mondani hogy köszönöm, most csak érdeklődtem, most nincs nálam annyi pénz, majd vissza jövök máskor.

Meg hánytam-vetettem a dolgot hogy milyen bajba lennék … meggyőztem magam h ez nekem mennyire kell, így hát pár nap múlva ismét bementem.
Akkor egy másik ember volt ott.
Odaadom neki a kulcsot, az szintén megkérdezi h ez minek a kulcsa?
Akkor cseppet már visszafogottan válaszoltam neki hogy ez a szakadt 350-es Jawa –m kulcsa.
Azt mondja rendben, meg tudja csinálni, 200 Ft.

Annyit azért hozzá kell tennem a teljes igazsághoz hogy mostanra már nem emlékszem a pontos összegre de arra igen, hogy így végül is kb.negyed annyiért lett pótkulcsom nagyjából 21 éve …

Igen, ez valóban már elég rég volt. Na de a szemlélet azóta vajon milyen irányba változott?

Hallottam már h ugyan ez a szitu már előállt csapágy és szimmering esetében is.
Bemész a szaküzletbe (csapágy vagy szimmering) rákérdezel, mondnak egy árat. Aztán ugyan ezt a méretet megkérdezed mondjuk egy autós/motoros boltban.
Ott is kapsz egy árat. Gondolom nem is kell ecsetelnem h a kettő hogy viszonyul egymáshoz?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Kínai - másolat, vagy jobb, mint az eredeti?

#3799

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2016.05.04., szer. 09:40

Győző!

A sztorid sajnos nem lep meg. Az odáig rendben van, hogy szabad a piac. De hogy ezt ennyire arcátlanul használják ki egyesek, az már túlzás. Főleg annak tudatában, hogy a neten bárki szinte bármit megtalálhat, tehát van összehasonlításra lehetőség.

Az előző bejegyzésemben említett "más alkatrész" egy manuális vezérlműlánc-feszítő. (Az XX-en csörög a vezérműlánc, és a neten fellelhető információk szerint az automata -gyári- feszítő nem igazán tartós...)
Szóval, rendeltem egy ilyen szerkezetet (rendkívül egyszerű, igazából még a 8eFt-ot is sokalltam érte, de megrendeltem...) Kínából. Ugyanez a szerkezet (teljesen ugyanúgy néz ki!) idehaza valamelyik motorosbolt oldalán 22eFt!

Ja, a kínaitól 8eFt szállítással együtt annyi! Ha rászámolom az ÁFA-t, a vámot, stb. akkor is 12eFt meg kellene, hogy állítsa az árát! De nem, 22eFt-ért kapható idehaza! Tényleg azt hiszik magukról a kereskedők, hogy ekkora értéket adnak ahhoz az alkatrészhez?

Mellesleg érdekes, hogy pl. az USA-ban is "baráti" áron lehet ilyesmit vásárolni - csak a magyarokat nézik ennyire hülyének..?!
Üdv.
Pesta

Gory
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 22:07
Kapcsolat:

Gl500 fejidom, dobozok

#3800

Hozzászólás Szerző: Gory » 2016.05.04., szer. 10:14

Sziasztok!

Ha valaki esetleg szeretne tartalékba fejidomot, plexit:
http://www.jofogas.hu/budapest/Honda_GL ... 741275.htm

Dobozokat
http://www.jofogas.hu/budapest/Oldaldob ... 741186.htm

Egyéb alkatrészek amik lesznek még: hátsó lámpa, index, hátsó idom, karburátor, tükrök stb...

Gergő

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég