Alkatrész

Válasz küldése
Avatar
Arthur
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2014.04.10., csüt. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Kapcsolat:

Re: 16055

#3821

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2016.05.06., pén. 22:03

Moli!
Metamidból jó lesz?
Mennyi kell :?:
"Az elv olyan, mint a fing. Tartja az ember ameddig csak tudja!"

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re:Új occó CDI

#3822

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2016.05.10., kedd 09:35

Sziasztok,

Mint tudjátok szezonon kívül írtam a lenti bejegyzést a kinai CDi bekötésről. Örültem mennyire jól működik de... van egy de :(
http://cx-gl.hu/forum/viewtopic.php?p=15315#p15315

http://coodie.com/cx/CX500%20Service%20 ... System.pdf


A hétvégén volt alkalmam élesben kipróbálni. Mivel autópályán mentem, ugye nem 80-al..
Azaz mentem volna de az érdi emelkedőn csuma gázzal max 100at ment és a fogyasztásról nem is akarok beszélni. :oops:

A gond:

A hideg indítás és tesztek az 1-4 es Rh/LH low speed coilba lett kötve. ezzel nincs is gond úgy 3500-4000 rpm-ig utána erő elmegy.
Eredeti CDI-be 3 bemenet van: Low sepeed coil. high speed coil és advance pulser. Lásd képet lentebb.
- Low speed: 15fok
- High speed: 37 fok

A kinai CDInek csak egy jeladó bemenete van, igy nincs előgyújtás szabályzás, ezért nincs erő nagy fordulaton.
Ha a 2-6 számú azaz High Spedd kimenetre kötjük akkor megy mint állat, csak nehezen és furcsán indúl. Túl nagy előgyújtás (37˙) túl hamar begyújt és vissza tolja a dugót. Nagyon csúnya csattogó hang keletkezik, odaüt az öninditónak. Ez meg nem jó. H aelindúlt akkor már nincs gond szépen jár alapjáraton is, gyorsúl is erő is van ahogy illik.
Most azon dolgozom, hogy működjön az előgyújtás szabályzás.
Egyszerűen gyorsan egy váltókapcsolóval oldható meg. Low speedre kapcsol (1-4 csati pont) indításkor, mikor már jár akkor átkapcsolod H.S-re (2-6 csati pont). Vagy a szívató kihúzásával kapcsol ide oda....
Ez "csicska" megoldás de működhet. :lol:
Kép

A lenti rajzon látható hogy 3 diódával(meg pár ellenállással.) közösíti a CDI-n bellül. Ezt megpróbálom a kínaival hátha működik.
Ignition.jpg
Pontosabban 3 diódával meg pár ellenállással.
Kép

sajnálom, ha felcsigáztalak mikor erről először írtam. sajnos akkor csak álló helyzetben terhelés nélkül próbáltam. Felpörgött akár 10ezerig is. Még városban sem észrevehető annyira. fordulat van de terheléskor erő az meg nincs... Egyelőre ennyit, amint van fejlemény jelentkezem.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CDI gyújtás

#3823

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2016.05.10., kedd 10:29

Oszy!

Valamit nem értek: állítólag Forrest gépében is ilyen ment, amikor Erdélyben voltunk. Ő nem panaszkodott hasonló problémára.

Egy másik projekt kapcsán nekem pont jól jönne, ha tényleg nem lenne előgyújtás-szabályzás ebben a kütyüben. Miből gondolod, hogy tényleg nincs? Csak a teljesítmény-leadásból, vagy ki tudtad mérni vhogy?

Egyébként -mivel érdekel ez a téma-, szívesen részt vennék a dologban: ha egy mikrovezérlővel megoldjuk az előgyújtás-szabályzást, akkor nem kell átkapcsolással meg ilyenekkel bohóckodni. Ha a nagy előgyújtással be is indul a motorod, abban biztos lehetsz, hogy alapjárat-közelében nem sok erő lesz benne. Ugyanaz, mint most, csak épp a fordulatszám-skála másik végén leszel bajban...
Üdv.
Pesta

Gory
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 22:07
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3824

Hozzászólás Szerző: Gory » 2016.05.10., kedd 10:36

Korábban belefutottam ebbe a kapcsolási rajzba. Az eredeti CDI visszarajzolva, hátha segít.
http://rajamolor.blogspot.hu/2008/06/ho ... matic.html
Láttam egy másik oldalon is ezt megépítve házilag, kis kereséssel szerintem megtalálod.
Közben találtam egy ilyet is:
http://rajamolor.blogspot.hu/2008/07/ho ... tic-2.html


Én is nekilátok a mókának:
IMG_1765.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gory 2016.05.10., kedd 11:11-kor.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3825

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2016.05.10., kedd 10:44

Pesta,


:lol: akartam egy utóiratot irni h te reagálsz a bejegyzésemre. :lol: :lol: Ebben biztos volta.

Na viccet félretéve.

Tegnap Forresztel konzultáltam és egyik épített motorjában is ilyen van amire panaszkodtak h csak 100at megy. amivel Erdélyben volt nem tudom mi van abban. Elmondása szerint nem ment egyikel sem gyorsan, csak ott az utcában.

Most raktam össze a motort, próbaút az utcánkba, minden ok volt. Szombaton Jászboldogházán voltam talin. odafele szenvedés volt, amint mondtam autópályán.
Visszafele gondoltam eggyet és motor járás közben egyenként átdugtam a high speedbe és járt szépen.
utána leállit indit gond nagyon nem volt, picit nehezebben indult. Hidegen ez jelentősebb.
Na innen hazafele megint 160 km táv során nagyon jól ment. meglepően kis fordulatról is jól gyorsult.
namost tudjuk kb 3500-4000él van a 37 fokos nagyobb előgyújtás váltás. ez a fordulat alatt nem is nagyon megy az ember csak 1esbe. én azért olyan 6ezernél váltogatom el, így gond egy száll sem. Ami meglepő, hogy az alájárat is szép.

HA most low speedbe kötve nem hajtod, csak város (itt azért én is hamarabb elváltogatom)meg 90ig akkor nem veszed nagyon észre. picit lustább de egyenletes. A gond akkor jön ha nagyobb fordulaton eseteleg emelkedőn 5ösbe mész.


Onnan tudom, h nincs előgyújtás amit tapasztaltam, plusz találtam kapcsolási rajzot róla. Egyszerű faék tirisztor pár passzív alkatrész.

Ma azon agyalok, hogy megépítem ezt és elé kötöm:
preig.jpg
preig.jpg (13.56 KiB) Megtekintve 8943 alkalommal

Az eredeti CDi ből: ebből:
http://cx500forum.com/mediawiki/index.p ... 040305.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Oszy 2016.05.10., kedd 10:47-kor.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3826

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2016.05.10., kedd 10:46

Gory,
A link amit küldtél ismerem. Meg is építettem évekkel ezelőtt és működött. Az oldalon írtam is egy "tutorialt" szervizben megtalálod.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3827

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2016.05.10., kedd 10:56

Oszy!

Az általad mellékelt "bemeneti kapcsolás" is azt sugallja, hogy gyakorlatilag a 3 tekercs által leadott feszültség-görbe EREDŐJE adja végül a gyújtás időpontját.

Ezzel elvileg működnie kell, mégpedig a gyárihoz hasonlatosan. A PIC-es vezérlés annyiban izgalmasabb, hogy programozható lenne a gyújtási jelleggörbe.

A CX-ek idejében az ilyesféle technika nem volt még olcsó, így anno sok kompromisszumot kellett kötni a tervezés során. De ezek most már szinte "bagatell" tételek, így a gyújtást szerintem még lehetne finomítani.

Azt is érdekes lenne összevetni, hogy vajon a motorok fogyasztása nem függ-e "véletlenül" attól, hogy TCI vagy CDI gyújtás van-e a motoron? "Közismert", hogy a 650-esek fogyasztása (legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján) kedvezőbb, mint az 500-asoké, de itt ugye nagy különbség van lökettérfogatban is...
Ebből kifolyólag a 650-es TCI-s, és az 500-as CDI-s gyújtású motorok összehasonlítása nem biztos, hogy releváns, de érdekes lenne készíteni egy táblázatot, hogy az 500-as TCI-s vs. 500-as CDI-s gyújtású motorok fogyasztása miként alakul. (Mivel talán 82-ben áttért a Honda az 500-as CX/GL-eknél a "gyufásdoboz"-gyújtásra.)
Üdv.
Pesta

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3828

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2016.05.10., kedd 11:30

Pesta,


Ez pont igy van.

Szerintem van összefüggés a fogyasztással.
Nekem kb 7,6l volt odafele. teljesen nyitott torokkal nem meglepő.
minél optimálisabb a gyújtási idő annál nagyobb a hatásfok.
Gondolj bele 100 éve 1l/1km volt a fogyasztás.
Henger, dugó főtengely ugyan az a fogyasztás mára 1l/30km. Ami változott az elektronika, (persze illesztés is) gyújtás, szelepvezérlés üzemanyag befecskendezés.
A különbség 30-szoros.

A pic jó megoldás. Ebben te vagy a gurú. ;)

Én leirom analógba mi kell:

Adott egy 37 fokos előgyújtás. Ez 1000 rpm en 15 kell legyen.6000rpmnél lehet ez 40 fölött is de az sem baj ha lineárisan 1000rpm/15--6000rpm/37 fok. e fölött maradhat ez. Egg "egyszerű" késleltetés kell ami ford fügvényében forditottan arányosan csökken.
Radiánnal gyorsan kiszámólhatóez mennyi sec/ ford kell legyen. :lol:
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3829

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2016.05.10., kedd 14:17

16079 Oszy
Amikor most legutóbb, forrest 28. szülinapját ünnepeltük ott volt egy srác Caffe-val, ő mondta h csak 100-at megy a gépe. Lehet h a gyújtása miatt? - bár nem tudom h neki milyen van ...
Viszont ott volt BakaJoe is akinek ez a kínai modell van és áldja.
Pedig elmondása szerint Ő már ment vele mindenhogy (gyorsan is lassan is).
Szerintem beszélj vele hogy nála mi másabb?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: Alkatrész

#3830

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2016.05.10., kedd 15:27

fgyozo,

Nem tudom Joe-val mi van. telefonos segítségemmel kötötte be és ugyan azt vette amit én is azaz Forreszt rendelte.
Egyenesbe ment 130at is de az érdi emelkedőn döbbentem rá, h valami nem ok.

Na, most megépitettem és beszereltem azt az áramkört amint lentebb irtam. 3 dióda stb...
Szépen indult, most kimegyek vele lássuk az igazságot.
preig pcb.jpg
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég