Túra

Válasz küldése
Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1424

#1231

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.20., szer. 10:43

Sziasztok,

Sajnálattal :cry: de le kel mondanom az idei Erdélyi túrát. A motorom Forreszt jóvoltából hétfőre talán össze is áll. A gond, hogy ez akkora extra költség, hogy gumikra már nem maradt. Hátul egyáltalán nincs elől meg repedezett.(A kocsimon is még a téli van fent....)

Ha valami infó kell a túrával kapcsolatosan, kérdezzetek, amiben tudok segítek.

PS: Kölcsön motor, pénz szóba se jöhet. Murphy nem alszik stb... Kérlek ne ostromozzatok, ez már el van döntve és nem tudok rajta változtatni.
Őszintén sajnálom :!:
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1425

#1232

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.20., szer. 12:33

1424-re
Oszy!
ez nem lehet akadály!
Nekem van otthon ZSÍÍR ÚJ hátsó gumim, szerelésre vár. Oda adom. Felteszed és majd amikor tudsz adsz helyette egy másikat, vagy ha haza jöttünk levesszük. Ami neked jobban passzol.
Úgy h ezen nem múlhat ... így van? :- )
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1426

#1233

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.20., szer. 12:56

1425-re
... most jut eszembe hogy az a gumi 16-os ...
valakinek ötlet vagy esetleg kerék?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Palusek
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.11.08., vas. 23:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1427

#1234

Hozzászólás Szerző: Palusek » 2012.06.20., szer. 13:05

1426-ra

Sajnalattal hallom, hogy Oszy nem tud jonni, jelenlegi allapot szerint.
Sajnos nekem nincs megoldasi javaslatom a problemajara! De ha valami eszembe jut jelentkezek!
Széles utat!
Üdv, Palusek

molicx

1428

#1235

Hozzászólás Szerző: molicx » 2012.06.20., szer. 13:08

1424-re!
Oszy!
Hátsó gumi-nem egy túrát, de akár két szezont is elmegy-ingyen, szereléssel együtt.moli

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1429

#1236

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.20., szer. 15:11

1428-ra
na tessék ! - Oszy, a gumin már tányleg nem múlhat, u.n.k. hála Molinak ! :-)
Ha pedig az anyagiak a valós ok akkor azt is megtehetjük h rövidítünk a túrán, akár időben akár távban is és így olcsóbb.
Pesta felvetése volt Csángó Föld de ő nem jön. Akkor ne menjünk mi sem odáig, várjuk meg amíg helyre jön és csatlakozni tud és menjünk akkor akár jövőre.
Most meg mondjuk csak Borszék, Bálványos(Büdös barlang) említettél valami madár temetőt, Basa fogadó, Fogaras, vagy amit gondolsz h nincs messze és még be tudsz vállalni.
Néhány 100km megspórolásával csökkenthetők úgy a költségek h megbirkózz vele?
Mert ha te nem jössz akkor az egész túrának löttek!
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1430

#1237

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.21., csüt. 00:01

Sziasztok.
Először is bocsi azért is, hogy csak most írok, de fél órája értem haza Forresztől, előtte meg mindenfele Pesten kocsikáltam a blokkal, hogy legyen már azzal is valami.
a baj, hogy igy hirtelen minden összecsapott felettem és ez már túl sok.

Molli és Győző, nektek külön köszönet. Ez a csapat szellem :!: , adódik egy probléma és mindig van aki ráugrik. Köszönöm :!: .
Van bennem egy fajta büszkeség, ami mindig arra törtet, hogy saját erőből oldjam meg a problémáimat. Persze néha engedni kellene...
A d.e. még eléggé kilátástalan volt minden, de ma elég sok minden megoldódott.
először is a hengerem gyalázatosan nézet ki ezt Moli te láttad is. Sajna nem csináltam képet. A szaki egyből rávágta
ez vizet kapott
Szerencsére sikerült honolni, meg a dugókat is felesztergálták és már rajta a zsír új gyűrűk. Az összes tömítés is elkészült, 2 órát ültem a műhelybe csak legyen meg, a szemem láttára készültek. A hengerfej is katasztrófa, A 2 szelep fölötti félhold rész az nem csk korom hanem kráteres beégések vagy víz okozta károk. hát innen a füst...
DSC02502.jpg
, de az van másik. Holnap kiderül jó lesz e. Még mindig húsos ládába a gép. Pali gépét csinálta Forreszt ami csúszott egy napod, de szemtanúja voltam és örömmel újságolom, össze állt és szép a hangja is.
Holnap elkezd az enyém is felépülni, így ezt látva kezdenek a délelőtti sötét felhők foszladozni.
hát igy áll a vas ma 2012.06.20 azaz már 21. Csütörtök hajnalán:
Még 4 nap van...Ezek e képek egy 2300 kmes túra előtt nem túl biztatóak(számomra, de minden hitem a mesterbe).
DSC02500.jpg
DSC02503.jpg
Semmi képen nem szettném ha miattam valaki nyaralása füstbe menne. ennek a túrának a mentora, kitalálja és vezetője nem én vagyok, én csak a szerény helyismeretem miatt lettem kinevezve, de tudom és bízok ha bármi adódik, nélkülem is teljes lesz és nyugodtan útnak indulhattok.
mégy egyszer köszönöm Moli és amint reménysugár felcsillan azonnal tatabányán vagyok. Csak a kereket, vagy inkább kész motorral menjek (ha szombatra össze áll) ?
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

molicx

1431

#1238

Hozzászólás Szerző: molicx » 2012.06.21., csüt. 07:50

1430-ra!
Oszy!
Hozhatod külön a kereket, de motorral együtt is jó!moli

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1432

#1239

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.21., csüt. 10:20

Ok Moli,

új fejlemény!
Hogy a káposzta is meg a kecske is.....

Senkit nem akarok cserben hagyni, a családdal is megbeszéltem:

Mivel a családom kint van Marosvásárhelyen így nekem menni kel értük is kocsival. A két dolgot összekapcsolva én kocsival mennék. Az első és utolsó nap nem veletek mennék, nekem korábban ill. utána később jönnék haza.
GPS meg minden van, legyen az, hogy találkozunk borszéken. Akkora adok egy telefonszámot is ahol elérhető vagyok, de előtte mindent lebeszélünk és pontos koordinátákkal stb. és találkozunk a kempingbe.
Ez így hogy hangzik?
Majd onnan szépen egy rövidebb túrát végigzongorázunk, azokra a helyekre amiket szabad kihagyni.
Előre is köszönöm a megértéseteket!
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1433

#1240

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.21., csüt. 11:39

Oszy - nem semmi képek :-) Gondolom most erős lázban égsz a befejezés kapcsán, főleg így célegyenesben… még kosárban ugyan de már látszik az algaút vége.
Akkor mi lett a hengerrel? nem azt néztük? hogy az jó?
A henger fejjel volt a gubanc, nem? És mi van a szelepekkel?

Ez a kecske – káposzta megoldás járhatónak tűnik, lehet jó.
Nézem a térképet, Borszék kb. 620-650km útvonaltól függően. Oda találok, az nem gond de ezt a távot azért nem szívesen húznám végig 1 seggel.
Tudsz egy szállást még Borszék előtt? És akkor úgy tervezném h 2. nap érkeznénk oda a faházas campingbe és találkoznánk ott ahogy írod.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég