Alkatrész

Válasz küldése
molicx

1237

#1561

Hozzászólás Szerző: molicx » 2012.08.23., csüt. 15:12

1234-re!
PLERO!
NE kötekeggyé má! Természetesen, ha meg kell rendelni, már körültekintőbb leszek! Meg amúgy is cikkszám alapján történik a dolog.moli

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

1238

#1562

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2012.08.23., csüt. 15:17

[/b1225 hozzászólás egyes részlete Oszynak, értelmezésre! :!: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: Várom a válaszod mielőbb , vagy egy túra alkalmával a gumimat! NEM AKARTALAK BECSAPNI, DE ÉN SEM AKAROK NAGYON KÁROSULNI !!!!!!!!!

molicx

1239

#1563

Hozzászólás Szerző: molicx » 2012.08.23., csüt. 15:19

1236-ra!
Győző!
Kompreszzió gyűrű vastagság:1.2
Olajlehúzó:1.2
Olajáteresztő:2.8
Igen, ez 3 motoros garn.
Cx 650 méretei:1-1-2.4
moli

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1240

#1564

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.08.23., csüt. 15:26

Igen onnan a csőből folyik, nincs benne dugó és már a térkövem is foltos. kicsit sokkalom, hogy állandóan csöpp van. Menet közben meg a szél ahová fujja...
forrest99 írta:1213-ra

Felizgattal Oszykam :lol: ugyhogy megneztem a mi motorjainkat. Azokon a legszurohaz tulfolyo csovenek vegen van egy muanyag dugo, igy azt kihuzva, par csepp olaj folyt ki. Szoval a megoldas, hogy tegyel tulfolyo csovet ahogy annak lennie kell es akkor az olajgoz ami lecsapodik a legszuro hazban, nem a motorra csepeg, hanem az utra, parkoloba...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Oszy 2012.08.23., csüt. 15:33-kor.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1241

#1565

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.08.23., csüt. 15:33

Jani,
Amint alkalom adódik rá természetesen.
Aki megy semegijani fele(pontosan nem tudom hol laksz :) ) az szóljon. Előre is köszönöm.
Senki nem állítja, hogy be akartál csapni, te sem tudtad stb. Én néha állatkódok autópályán és integetek a trafózó rendőröknek, ezért nem merem feltenni azt a gumit.
semegijanos írta:[/b1225 hozzászólás egyes részlete Oszynak, értelmezésre! :!: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: Várom a válaszod mielőbb , vagy egy túra alkalmával a gumimat! NEM AKARTALAK BECSAPNI, DE ÉN SEM AKAROK NAGYON KÁROSULNI !!!!!!!!!

Bakelitre emlékeztető a tapintása. Engem ezek a repedések aggasztanak:
(klikk a képre a nagyitáshoz)
Resize of DSC02673.jpg
Resize of DSC02677.jpg
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

1242

#1566

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2012.08.23., csüt. 15:39

Oszy! Várom a választ az 1237-re! Látom a Győző vásárlását nem olvastad, a Gyözö nem jár ugye pályán?

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1243

#1567

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.08.23., csüt. 16:39

1239-re

bocsánat ha értetlenkedek csak szeretném megérteni.

tehát CX –nél a gyűrű 1-1-2.4

Ez azt jelenti hogy:

1(mm vastag) -1(mm vastag a másik is ) - 2.4 (mm vastag az olaj lehúzó gyűrű) és mind 82mm átmérőjű?

De és akkor mi van a gyűrűk szélességével ? Ez miért nincs megadva?
Értem ez alatt ugye azt a mélységet is amiben benne van az is ami ” bemegy ” a dugóba.
Nyílván az sem mind1.

Ha össze hasonlítom az adatokat 1-1-2.4 és 1,2-1,2-2,8 akkor ezek szerint a dugón a gyűrű hornyot 0,2mm –el kell szélesíteni?

De mi van a gyűrű horony mélyítésével??
Azt nem kell? – ez nyilván annyival vékonyítaná a dugót …
Szóval erre miért nincs adat?
vagy csak én értek rosszul valamit?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1244

#1568

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.08.23., csüt. 16:40

1242-re
Sracok? mi a téma? - szoktam pályán járni ... és? :- )
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

1245

#1569

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2012.08.23., csüt. 17:05

Nem akarok lemenni RETRO barátunk stílusába! Tudatom a nagyérdeműt, hogy ZÁHONY-i lakos vagyok, a taglistán a Szabo nevezetű ipse előtt, motoromon nincs slikk gumi(ami biztos veszélyesebb mint amit ajánlottam) . Ezennel befejeztem cx-gl tagságomat. Nem fekszik nekem egyesek nagy arcú stílusa. Szevasztok.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1246

#1570

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.08.23., csüt. 18:07

Semegijani,

Végigolvastam az öszes beirást. ki milyen gumival jár nekem tökmind1. A forgalmazó tárolása lehet jobb és hozzáértőbb mint pl. én a sufnimba. Nem tudom milyen slikk gumira gondolsz, de Molicx barátom már megoldotta a kérdést és egy tök jó gumi van a mocimon, elől és hátul. Első gumi Tx to Forrest
Nem tudom ki arcoskodik itt??? Ez már a 2ik alkalom, hogy beugatsz nekem. tisztelettel vagyok a korodra nézve de vannak határok.
Hogy mindenkinek rótiszta és érthető legyen! Én Janival priviben beszéltem épp tekintettel rá, hogy ne a nagyközönség előtt keljen neki égni mert figyelmetlen vagy akármi, de ha már a közösbe feldobta akkor itt az én verzióm:

Sokak hallatára idén Tiszatón megjegyezte, hogy szar a gumim (igaza is volt) és ajánlott egy ÚJ gumit, amit azért szedett le a motorjáról mert kisebb kereket rakott alá. Ez igy is van, láttam a gépét, (a gumit nem)
Mondta, hogy új, csak épp fent volt a motoron és tán pár 100 km-ert ment vele. mivel CX barát és mindenki aki itt jelen van az számomra barát és 100% hiszek a szavának. Gyözőnek kedves segitségével le is szálitotta nekem a gumit Bp-re amit ezen a 7en kedden át is vettem Faternál.
A gumi lehet nem volt nagyon használva de amint az előbbi beirásomba is láthatjátok 2000, 23-ik heti azaz kb. Május 2000, ami több mint 12 év. A Metzeler (gyártó) is a hivatalos oldalán 4-5 évet garantál megfelelő tárólás mellet, lásd link:
http://www.metzeler.hu/?page=faq_detail&news_id=187
Namost, ahogy a képeken látni kopott és repedezett. aint irtam tapintásra is érezni, hogy öreg és kemény.
Amit irtam, hogy pályán is közlekedek, az azt jelenti, hogy 140el is megyek, mónem csak 60-al pötyörgök a falukba. Csak azért, mrt ez a gumi vagy ehez hasonló jó pötyörészni, de ha az ember naponta jár és nagy távokat(relative. Székesfehérvár-Jászfényszarú(Hatvan)) M7-M3 akkor ez a gumi már nem alkalmas. Kemény, száraz, repedezett!!!

Minden kedves tisztelt olvasótól elnézést, de ha már jani kiteregette akkor én is megtettem

UI: Kedves, Jani. nem kell egyből ellenségesnek lenni, ha nem igy van kérlek helysbits. nem akarlak megkárositani, de te se tedd mert 15000 forintról van szó és ha ezt kifizettem, majd a gumit sosem használom akkor? Tehát visszaszolgáltatom, de tegnap azt mondtad dobjam ki, majdnem meg is tettem. itt van, akármikor viheted, vagy utalj 1750 ft-ot és postázom, de http://www.magyarposta.hu....

És itt van a privát levelezés, hogy mindenki ítélhessen belátása szerint:
Gumi

Elküldve: Tegnap, 13:31
Feladó: Oszy
Címzett: semegijanos
Kedves János,
Sajnálattal közlöm de a gumi amit kaptam nem felel meg annak amiket Tisza-tónál elmondtál róla. Azt mondtad majdnem új. ez a gumi bolti ára 22ezer, de nem ez a gondom. Sajnos ezt a gumit nem tudom és nem is akarom használni. Lehet, hogy ezt nem tudtad de ez egy 2000. 23-ik heti azaz több mint 12 éves gumi! A következő linken láthatod, hogy egy gumi megfelelő tárolás mellet 4-5 évig tartható: http://www.metzeler.hu/?page=faq_detail&news_id=187
Képeket is tudok küldeni mennyire öreg és már repedezett, az anyaga kikeményedett, tapadási tulajdonsága így megromlott. A futott kopásról nem is beszélek az annyira nem okoz gondot. Ez az ár egy 2-3 éves gumira még talán, de így sajnos ez nem kell. Én teljes mértékben hittem amit elmondtál és ezért mentem bele vakon az üzletbe.
Kérlek szépen, mielőbb utald, vagy küld vissza az árát és amint tudod a gumit el is viheted, de ha gondolod szívesen postázom.(én személy szerint kidobnám, elég veszélyes lehet 100 felett.)
Harag ne legyen, én nem erre számítottam.
Számlaszám: xxxx
(szla tul: .xxx)
Köszönöm.
gumi

Elküldve: Tegnap, 16:06
Feladó: semegijanos
Címzett: Oszy
Hali Oszy!
Nem állt szándékomban félre informálni a Tisza tavi túrán, de istenemre esküszöm valóban nem néztem meg soha a gyártás idejét! A cég akitől rendeltem és kifizettem a gyors postát , rettenetesen átvert! Ez nem állt szándékomban Veled szembe.A 15.000 Ft természetesen azonnal visszautalom. A gumit pedig felajánlom megsemmisítésre. Bocsánat, és nagyon szégyellem az esetet!!!!!!!!!!!!!!!!
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég