Alkatrész

Válasz küldése
Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

1880 ... 1875-re (Gépkönyvek)

#2431

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2013.07.30., kedd 14:29

Oszy! (Meg akit érdekel...)

Nem kívánok nyerészkedni a könyveken. Nem tudhatom azt sem, hogy másnak mennyire lenne nagy anyagi teher ilyesmit vásárolni az ebay-ről. Szerencsére nem a kenyérrevalót kellett elvennem a családtól, amikor efféle gyűjtésre adtam a fejem, de sose tudni, mit hoz a holnap. Lehet olyan helyzet az ember életében, amikor megbánja, hogy ennyi pénzt beletett a hobbijába, és akkor hirtelen a fenébe kívánja azt a sok szar papírt...

Van azonban néhány tény, amit én fontolóra veszek:
1. Ezek a könyvek jogvédett tartalommal bírnak. Tudom, hogy manapság ez nem egy nagyon elfogadott fogalom, de mégis... Én kifizettem az árukat, de nem azzal a céllal vettem meg őket, hogy valaha is pénzt csináljak belőlük. Egyszerűen biztonságot ad, ha van információ a szereléshez, és mellesleg a gyűjteményem részét képezik.

2. Ugyanakkor, ezeknek a könyveknek egy részét bárki, bármikor megveheti még a mai napig, ha igazán akarja. Ugyanakkor belátom, hogy 40-80 EUR egy ilyen könyvért sokak számára megterhelő lehet. A Moli által ajánlott leírás volt az első, amit magam is megvettem anno (a Maróti könyvkereskedéstől), és én is épp ezt ajánlottam, mert szinte minden fontos információ megvan benne. Szerintem jó, ha van egy könyv odahaza, és van mihez nyúlni, ha elakad az ember.

3. A két fenti pont közötti egyensúlyt úgy tudnám elképzelni, hogy aki úgy dönt, hogy továbbra is hozzám fordul, annak ugyanígy segítek, mint eddig. Ha úgy gondoljátok, hogy kéne a teljes anyag, akkor odaadom egy másolás erejéig, és becsületkassza jelleggel számítok némi ellentételezésre azoktól, akik hasznát veszik. Mégegyszer: nem nyerészkedni kívánok, de én anno áldozatot hoztam ezen könyvek birtoklásáért, ha valakinek ugyanilyen ambíciói vannak, talán ő is tud rá áldozni néhány gombóc fagyinyi pénzt, csak hogy "viszontlássak" egy kicsit abból, amit már évekkel ezelőtt beletettem... Senkitől nem fogom megkérdezni, hogy miért annyit ad, amennyit.
Üdv.
Pesta

Avatar
Plero
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 13:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

1881 (dokumentációk)

#2432

Hozzászólás Szerző: Plero » 2013.07.31., szer. 10:41

Nem Pesta "bizniszét" szeretném rontani, de találtam valamit amiben lehet szemezgetni:

https://docs.google.com/folderview?id=0 ... _web&hl=en
By Plero

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1882

#2433

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2013.07.31., szer. 10:53

Pont, hogy Pesta nem akar ebből "bizniszt"....
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

ToldiLaca

Re: Alkatrész

#2434

Hozzászólás Szerző: ToldiLaca » 2013.08.04., vas. 16:12

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy GL500 Custom típusú motort 80-as évjárat. Nincs a legjobb állapotban, régóta nem üzemelt. Próbálom feléleszteni, ehhez kérnék egy kis segítséget. Első körben az olajak és szűrők cseréjével kezdem. Első akadály nem tudom beazonosítani a levegőszűrőt. Kellene egy szám ami alapján megrendelhetem. Hol érdemes vásárolni, szívesen veszem az ötleteket akár emailben is. (ltoldi040@gmail.com) Szükségem lenne még fék és kuplung karra továbbá a karburátor gumijai mind két oldalon cserére szorulnak. Hol tudok beszerezni olyanokat??? Esetleg valakinek egy jó állapotú első sárvédője eladó??? Előre is köszi!

semegijanos
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2011.02.20., vas. 19:23
Kapcsolat:

1883

#2435

Hozzászólás Szerző: semegijanos » 2013.08.05., hétf. 11:53



Szevasz ToldiLaca !
Első sorban üdv. a köreinkben! Fék és kuplung karok ügyében alumínium színűekben tudok segíteni. Olajszűrőt a filtershop-nál tudsz rendelni. A karbi gumikat (szívócsonkot) szerintem az eBay.de portálon megrendelheted . :lol: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

maclas
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2010.09.13., hétf. 18:37
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

1884

#2436

Hozzászólás Szerző: maclas » 2013.08.07., szer. 20:29

Szia forrest! Nem sikerült meg találni az alkatrészemet?? :(
Ha valami nem tetszik csinálj úgy mint a kutya!! Amit nem tud elásni, megenni, megdugni azt lepisili és tovább megy!!

Avatar
forrest99
Hozzászólások: 2510
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 19:26
Kapcsolat:

1885

#2437

Hozzászólás Szerző: forrest99 » 2013.08.07., szer. 22:07

1884-re

Nem, mivel azt nem is adtad oda.
Atneztem az alkatreszlistat amit a cafe racer epitesekor vezettem, es gyujtasom is, generatorom is volt. Toth Zoli altal megmerve a generatorom szar volt, a gyujtasnak semmi baja, igy az nem is kellett nekem.

maclas
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2010.09.13., hétf. 18:37
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

1886

#2438

Hozzászólás Szerző: maclas » 2013.08.08., csüt. 18:28

1885-re! Sajnálom, hogy így emlékezel mert ugye nekem 1db. bontott motorom van amin 1 db generátor és 1 db gyujtás volt! Én mint hozzá nem értő a kettőt egyben szereltem le és vittem neked!! Sajnálom, hogy AKKOR nem szóltál, - ez nem a generátor tartozéka - de persze ok, hogy Te úgy emlékezel én meg így!! :( Többet nem beszélek róla, mindenki saját maga ( Te és Én ) tudja, hogy mi történt! Ennyi! Köszönöm a segítő hozzászólásod!
Ha valami nem tetszik csinálj úgy mint a kutya!! Amit nem tud elásni, megenni, megdugni azt lepisili és tovább megy!!

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1887

#2439

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2013.08.08., csüt. 18:57

Szia Maclas,
Nekem van egy generátorom, de sajna xar, azaz tekercselni kell. Neked jó kell vagy valami alap amit felújítasz?
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
forrest99
Hozzászólások: 2510
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 19:26
Kapcsolat:

1888

#2440

Hozzászólás Szerző: forrest99 » 2013.08.08., csüt. 19:25

1886-ra

Figyelj, tegnap mikor felhivtal, bar ugy emlekeztem nem rakosgattam ilyen alkatreszt pluszban, de mivel azt mondtad odaadtad, hazajottem es atturtam a cuccaimat. Nem talaltam meg, ezert eloszedtem az alkatreszlistat amit osszeirtam a cafe racer epitesekor, hogy fel van-e irva ez, mert akkor lehet hogy beepitettem, de nem. Elhiheted, nem egy ilyen 20 Ft-os (es massal sem) alkatresszel akarnek barkit meglopni... Lehet, hogy "kiesett" a Kawa csomagtartojabol hazafele, akkor logok neked egy ilyennel. Ha sikerult venned majd kifizetem.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég