Túra

Válasz küldése
Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

1388

#1191

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2012.06.12., kedd 10:01

Oszy!

Nagyon kedves a felajánlásod, de nem inkább neked kéne motorért jönnöd!? :D

Bármilyen ellentmondásosan hangzik is, a hétvégéből nem szeretnék egy (másfél) napot ezzel tölteni. Itthon is van mit tenni, hétközben alig vagyok otthon.

Nem akarom megosztani a csapatot, pusztán abból indulok ki, hogy egyénileg is el lehet motorozni a tengerig. (Ha látnátok, milyen túratervet eszkábáltam össze magamnak a nagy lelkesedésben, biztos hülyének néznétek. De legalább álmodni hadd merjek! :) ).

Szóval, úgy gondolom, hogy ki lehetne jelölni a túrának egy közös szakaszát, ahonnan esetleg kettéválna a csapat attól függően, hogy ki merre menne.

Mégegyszer leírom, nem a megosztás a célom ezzel, mindössze úgy gondolom, hogy nem vagyunk óvodások, hogy együtt kelljen pisilni mennünk.

Így együtt is motorozhatnánk Erdélyben, meg a merészebb álmaink is megvalósulhatnának. Persze mindez akkor lenne igazán jó, ha mindkét táborba kellő számmal összejönnénk, hogy ne érezze a "kisebbség", hogy magára lett hagyva.

Az erdélyi túrára eddig elég gyér számú jelentkezőt érzékelek, lehetne egy listát összedobni?
Üdv.
Pesta

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1389

#1192

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.12., kedd 10:22

Pesta,
Van benne valami, de előbb A verzió, az enyémet megszögelni. :?

A feltevésed jogos a túrával, csak kicsit megosztó, de döntsön a többség, én azt mondom. igaz, hogy Fgyozo engem jelölt ki túravezetőnek, de a háttérben mégis ő van. Én egyébként sem éreztem a magaménak ezért ajánlom fel mindig, hogy a részvevők közösen döntsenek.

UI: Küld el azt a tervet, engem érdekel.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Palusek
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.11.08., vas. 23:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#1193

Hozzászólás Szerző: Palusek » 2012.06.12., kedd 10:33

Egyik kollégám csíkszeredai, mutattam neki mindkét tervet amit láttam itt a fórumon.
Ő szerinte az első sokkal szebb tájakon visz keresztül (a tenger nélküli)!
A szombati meghívást köszi, nem tudom menni fog-e, mert vasárnap hajnalban utazom külföldre, szóval maximum egy oda-vissza látogatás férhet bele.
De ezt még át kell gondolnom.
Én javasolnám, hogy jussunk konszenzusra, nem tartom jó ötlenek a szétválást! Ha együtt megyünk, menjünk együtt!
Egységben az erő! :)

Amennyiben nem tudok szombaton megjelenni, elnézést és ami döntés születik, elfogadom! Ha lehet tartsuk a Győző által is említett dátumokat!
Széles utat!
Üdv, Palusek

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

1391

#1194

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2012.06.12., kedd 11:06

Oszy!

A tervet már "félretettem", de annyit elárulhatok belőle, hogy az a Fekete-tenger megkerülésére irányul, mégpedig Románia-Ukrajna-Oroszország-Grúzia-Örményország-Törökország-Bulgária-Románia útvonalon. Egyedül az európai civilizáció semmivé foszlása tart bennem némi félelmet (jobban tartok tőle, mint a közel 8ekm-es úttól), ebből a szempontból szerencsésebb a másik nagy álmom, mégpedig Nordkapp.

Ébresztő! :D
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1390

#1195

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.12., kedd 11:13

1390

nekem már 3. hete nincs motorom, a tank még tegnap is folyt és előre láthatólag már csak a jövő héten lesz.
Szóval minden jel arra mutat h sajnos nem tudok élni a szombati lehetőséggel.
Ha változás van szólok de azt gondolom h bármilyen örömteli is a meghívás de Oszy most a mocidra kell fókuszálni.
Örülök h Pesta komplett mocit tud ajánlani, az azért mégis csak jobb… egy komplett blokk nálam is figyel otthon úgy hogy ha ezen múlnék azt fel tudom ajánlani a túrára.

Én sem szimpatizálok a szétválunk és mindenki arra megy amerre neki jobban tetszene … gondolattal. Azt mondom bár merre is de együtt menjünk. Ugyan úgy mint ahogy senkit sem hagyunk ott az úton.

Hogy 1. nap oda bele húzunk és megyünk amennyit csak tudunk, az ok. De a tavalyi utolsó nap 1 nap alatt 740km haza az DÚÚÚRVA volt olyat nem szabad megint. Ezért is tudná megkoronázni a túra végét a Fogarasok utáni megpihenés a határnál, majd termál másnap, és a feltöltődés után még 350km haza és érkezés.

De Oszy, nem válaszoltál. És ebben a 2.379km-ben mi van benne?
Borszék? - ezt mintha felismerném a térképen
Bálványos(Büdös barlang)?
Basa fogadó?
Csángó föld?
Fogarasok?
Termál haza?
Meg még a tenger is?
Vagy mi?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1391

#1196

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.12., kedd 14:18

most beszéltem V.Ferivel és megkérdeztem h neki mi a véleménye, mit szeretne és azt mondja
h őt is inkább Erdély szépsége érdekli mint sem a román tenger.
Csángó Földre szintén örömmel és kíváncsian gondol.
Ő egyébként még nem volt a Büdös barlangban (Moffeta Bálványos) és a Basa fogadót sem hagyná
ki a világ kincséért sem. Megjegyzem, teljesen megértem én sem tenném :-)
Kép
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

1392

#1197

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2012.06.13., szer. 02:21

Megprobalok mindenre valaszolni.

A 2300 km-be benne van sokminden, ami nincs az Balvanyos, basafogado.

tehat, ok, ha Erdely akkor maradjon erdely. A terkep csak izelito, minden ott dol el utkozbe.
Hat a szetvalasrol van egy elo peldam......nincs generaor, noncs villany es vonz a sotet lyuk, de szoszerint. :) aztan majdnm mi szedstunk ossze?! Hogyis volt ez Fggyozo? :)

A hetvege 2 okbol:

1. Szombaton veteran borze itt Fehervaron a balatoni uti Interspar parkoloba.
2. Ha mar itt vagytok akkor egy beszelos soros este osszejohetne nalam.
Pali jon
tehat lista:

1. En
2. Pali
3.


UI. en is a mocira fokuszalok.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
forrest99
Hozzászólások: 2510
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 19:26
Kapcsolat:

1393

#1198

Hozzászólás Szerző: forrest99 » 2012.06.13., szer. 06:13

1392-re

1. En
2. Pali
3. Forrest

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3804
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

1394

#1199

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2012.06.13., szer. 09:30

1392-re
azért ez nem teljesen jó példa ... mert a történet úgy egész h valaki fel lett véve ...becsatlakozott,
de egyébként fejet hajtok, igazad van, ez is azt példázza h nem szabad szétválni.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

kentaur
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.10.28., szer. 23:22
Kapcsolat:

1394.

#1200

Hozzászólás Szerző: kentaur » 2012.06.13., szer. 09:33

:idea: ne fogyasszon sokat (sic!), avagy nevessünk az arcukba a kapzsi 'olaj-oligarcháknak' ;)

"...Benned van a lendület?!
:arrow:
A Bikers' Open Air-en egy különlegességgel is szolgálunk a motorsport rajongóknak: az abaligeti szerpentinen utcai versenyt rendezünk!
A futam különlegessége, hogy itt semmilyen előnyt nem jelent majd a motorod teljesítménye, hiszen a hosszú, lejtős, kanyargós útszakaszon leállított motorral kell teljesíteni a távot. Csak a lendület és a bátorság hajt!
Magyar Motorsport Szövetség (MAMS) engedélyes verseny!
A versenyen bárki indulhat akinek a felszerelése és a motorja megfelel a műszaki feltételeknek.
A Szuperdöntő első három helyezettje az MCS MARLBORO CLASSICS által felajánlott értékes nyereményben részesül..."

A verseny menete: http://www.bikersopenair.hu/rocket-roll-futam.html

1390-re

:idea: már többekben (T.Zoli,kentaur) - ez már több, mint 1) felmerült a gondolat - fenntartani (FanKlub szinten :!: ) egy tartalék/csere motort/cx500A/B - az ilyen és ehhez hasonló (kezdő cx-glFan v. külhoni repcsivel jövőnek) esetekre.., :arrow: és ezúton is KÖSZÖNET a nemes és sajnos mostanában igen csak ritka gesztusért Pestának..,mely kellemesen :o



Verjük fel a port együtt
üdv
kentaur

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég